MALI NOGOMET Porto Tolero i Crnica odigrali neriješeno 1:1

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: MNK Porto Tolero
Porto Tolero i Crnica odigrali su utakmicu 5. kola 2. HMNL-Jug, a gosti će u Šibenik odnijeti jedan bod. Utakmica sa puno prilika sa jedne i druge strane završila je rezultatom 1-1, a strijelac za domaćine bio je Jure Korljan. Porto će ovim remijem ostati na četvrtom mjestu sa 10 bodova, a Crnica će se popeti na prvo mjesto uz bod prednosti iznad drugoplasirane Torcide.

Utakmica je krenula prilično mirno, bez većih prilika u samom početku, a prva prava prilika rezultirala je i pogotkom. Gosti su izgubili loptu na polovici Porta, Džeko je pokrenuo kontru i uspio opucati prema vratima Baričića koji brani udarac, ali na odbijenu loptu dolazi Korljan i zabija za 1-0. Tada se utakmica rasplamsala, gledao se odličan futsal, a onda je u 15. minuti Crnica došla do izjednačenja. Ovoga puta domaćin je uhvaćen na krivoj nozi te je Dragan Vuković istrčao kontru iz koje je poentirao za 1-1.

Nakon prvog poluvremena gdje smo vidjeli dva pogotka, u drugome su mreže mirovale. Ipak, ima nekoliko prilika za istaknuti sa obje strane. Prvo je Crnica imala prečku, a Porto je sa druge strane promašio odlično šansu za povećanje vodstva. U 31. minuti strijelac pogotka za Porto je dobio crveni karton nakon što je, kao posljedni igrač faulirao protivnika u izglednoj prilici. Pločani su izdržali te dvije minute sa igračem manje. Treba istaknuti dobro raspoloženog golmana Porto Tolera, Roberta Zovku koji je imao nekoliko odličnih obrana.

Iduće kolo će Porto gostovati u Splitu kod Torcide što će biti još jedan veliki test za momčad Denisa Malića s obzirom da je Torcida trenutno drugoplasirana momčad lige.