Vrgorac “pao” u drugom poluvremenu, uzvrat za mjesec dana

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: © matimix Fotolia
Odigrana je prva utakmica osmine finala hrvatskog malonogometnog kupa gdje je Porto Tolero slavio protiv Vrgorca rezultatom 3-1. Za Pločane su redom zabijali Alen Družijanić-Žmigo, Sandro Rebac i Tomislav Domić, a pogodak u zadnjoj minuti za Vrgorac postigao je Alen Govorko.

Porto je puno bolje ušao u susret te su već u prvoj minuti imali dvije velike prilike, a prečka se tresla dvaput nakon udaraca Nikolca i Krilića. Nakon početne dominacije gostiju, Vrgorac je našao stabilnost te se borba većinom vodila na sredini terena. Prvu veću priliku domaćini su imali sredinom prvog dijela, ali Zovko je bio dobro postavljen i lako obranio udarac Gudelj-Velage. Nakon toga je Markić dvaput prijetio iz slobodnog udarca, no mreža domaćih nije se tresla. 20-ak sekundi prije kraja Družijanić je napravio šesti prekršaj, a Vrgorac dobio priliku iz deseterca, ali je Zovko obranio. Na odmor se otišlo bez golova, stoji na službenoj stranici Porto Tolera.

Ulazak u drugi dio utakmice bio je bez prilika, prvih nekoliko minuta obje su momčadi igrali sigurno, a domaćini su igrali puno bolje za razliku od prvog poluvremena. Vrgorac je krenio u napad kroz sredinu, ali su gosti presijekli loptu i krenuli u kontra-napad. Alen Družijanić je odlično prošao kroz sredinu iako je imao igrača “na leđima”, opucao sa otprilike 12 metara i matirao vratara Vrgorca, Porto vodi 1-0! Nije dugo trebalo da gosti dođu i do drugog pogotka, a ovoga puta najzaslužniji je Sandro Rebac. Vrgorčani su ponovno napadali, Porto Tolero je uspio pokrenuti još jednu brzu kontru, a Rebac je iskosa sa lijeve strane uspio pronaći prazan kut te dovesti momčad u vodstvo od dva gola razlike. Drugoligaš iz Ploča nastavio je sa odličnom igrom u obrani, sve do 30. minute kada je ponovno “sjevnula” kontra prema golu Vrgorca. Rebac je petom produžio loptu za Družijanića, koji gura Stipu Nikolca uz liniju, a on pronazali Domića na drugoj stativi koji je bio u potpunosti usamljen te je bez ikakvih problema loptu gurnuo u praznu mrežu za 3-0!

Nakon trećeg pogotka Porta, domaćini su morali ići na sve ili ništa te su sve više i više napadali, a Porto Tolero je čekao priliku iz kontre. Par minuta prije kraja Stipe Nikolac se našao u odličnoj prilici, no njegov udarac odlazi pored gola. Pogodak koji bi Vrgorcu mogao puno značiti postigao je Alen Govorko, samo 15 sekundi prije kraja utakmice.

Iako je Porto Tolero slavio uvjerljivim rezultatom, ovdje još uvijek ništa nije riješeno. 24.02. nas očekuje uzvratna utakmica u Pločama, a tada bi se u momčad prvoligaša iz Vrgorca trebali vratiti, trenutno ozljeđeni, Martinac, Pervan, Stanković i Marinović. Porto bi trebao biti pojačan povratkom kapetana Burđeleza, Džeke i Ćavara. Jedno je sigurno, očekuje nas još jedna futsal poslastica u domu športova Ploča, a točno vrijeme odigravanja još uvijek nije odlučeno.

VRGORAC – PORTO TOLERO = 1:3 (0:0)

Vrsta utakmice: Kup
Kolo: Osmina finala
Datum: 27.11.2014.
Vrijeme: 19:00h
Dvorana: Dom športova Vrgorac

Vrgorac: Mario Herceg, Damir Znaor, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Slobodan Gudelj-Velaga, Ivan Marković, Ante Kraljević, Josip Akmadža, Alen Govorko, Alen Vuković

Porto Tolero: Robert Zovko, Alen Družijanić, Ilija Kuzman, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Sandro Rebac, Stipe Nikolac, Tomislav Domić, Josip Pear, Vedran Raguž, Mario Rašić, Ivan Markić

Strijelci: 0:1Družijanić (25.min), 0:2Rebac (25.min), 0:3 Domić (30.min), 1:3 Govorko (40.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 9 (6+3); Vrgorac 5 (4+1)

Žuti kartoni: Družijanić (20.min), Rebac (32.min) – PORTO TOLERO